1

Archiwum aktualności

„Tu-wim” w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Dnia 23 września 2014 roku  uczniowie klas starszych w ramach programu Internetowy Teatr TVP dla szkół obejrzeli spektakl „Tu-wim”.

,,Spektakl to muzyczna podróż w świat poezji i piosenek Juliana Tuwima. Widowisko idące w kierunku absurdu i groteski, pokazujące, że teatr to miejsce magiczne zarówno dla widzów, jak i dla aktorów. Ale to miejsce, które nie byłoby magiczne, gdyby nie osoby, których zwykle na scenie nie widać, które nie wychodzą do oklasków, a bez których przecież teatr by nie istniał.”

Muzyczne przedstawienie w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego oraz choreografa Jarosława Stańka bardzo nas zaskoczyło. Mimo że w tytule pojawia się nazwisko Tuwima, bohaterem nie był jedynie poeta, lecz także bileterka, portier, garderobiana, a więc ludzie, którzy pracują za kulisami teatru.

Teksty Tuwima, a w szczególności piosenki – o których autorstwo często nawet go nie podejrzewamy – takie jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” czy „Tomaszów”, pomogły nam zastanowić się nad siłą słowa i talentu autora.

 

Marzena Pikos

 

 

 

  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 378