1

Archiwum aktualności

Sprzątanie Świata 2015

Sprzątanie Świata 2015

 

Tradycją naszej szkoły jest udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Była to już 22 edycja akcji, która odbywała się pod hasłem „Wyprawa – poprawa”.

W ramach tegorocznej edycji zwróciliśmy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Na uwagę zasługuje fakt, że poza obowiązkami mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna jest nam wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

W tym roku nie wyruszaliśmy z workami zbierać śmieci, ale postawiliśmy na edukację. Uczniowie naszej szkoły podczas wycieczek samodzielnych, szkolnych lub wspólnych wypraw z rodzicami zwracali uwagę czy w okolicy nie ma dzikich wysypisk śmieci i czy jest czysto.

W szkole 18 września uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat związany z ochroną środowiska i potrzebą dbania o otaczającą nas przyrodę przez wszystkich mieszkańców. Uczniowie wymieniali się spostrzeżeniami z wypraw po okolicy oraz układali hasła ekologiczne i wykonywali plakaty zachęcające do dbania o otaczające nas środowisko.

Edukacja dzieci od najmłodszych lat na pewno przyczyni się do wyrobienia w uczniach nawyku dbania o otaczające środowisko i przyniesie pozytywne efekty w przyszłości.

 

 

                                                                                                        Jolanta Gottwald

  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 955 117