1

Archiwum aktualności

Wyjazd na warsztaty literackie do Biblioteki Austriackiej

Grupa chętnych uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach literackich zorganizowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu. Zajęcia pt.  „MIT FELIX AUF GROSSER DEUTSCHLANDREISE” pozwoliły zwiedzić Niemcy wraz z sympatycznym pluszowym zajączkiem Felixem.

Podczas prezentacji książki uczniowie śledzili przygody zajączka, odkrywali razem z nim ciekawe miejsca i zaskakujące skarby. Podróż zaczynała się na wyspie Sylt w północnych Niemczech i prowadziła na południe przez takie miasta jak Hamburg, Berlin i Monachium, a następnie poprzez Schwarzwald i Zagłębie Ruhry do Münsteru - rodzimego miasta Felixa. Uczniowie mogli też przeczytać listy pisane przez Felixa do swojej przyjaciółki Sophie, które były dołączone do książki.

Podczas warsztatów dzieci śledziły przygody zajączka na mapce, poznając różne miasta i regiony w Niemczech oraz ich historię i walory krajoznawcze i przyrodnicze. Na zakończenie uczniowie pooglądali film w języku niemieckim przedstawiający przygody Felixa.

Po zakończeniu „zwiedzania Niemiec” uczniowie zwiedzili Rynek w Opolu, katedrę oraz znajdujące się w centrum miasta zabytki.

Zajęcia były bardzo ciekawie poprowadzone i poszerzyły wiedzę uczniów oraz zachęciły do poznawania innych krajów z zajączkiem Felixem.

 

J. Gottwald

DSCI1385DSCI1386DSCI1387DSCI1388DSCI1389DSCI1391DSCI1396DSCI1397DSCI1400DSCI1402
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 420