1

Archiwum aktualności

Boże Narodzenie w Szkole Podstawowej w Antoniowie

Jasełka 2015 (2)
Jasełka 2015 (2)

Maleńka miłość w żłobie śpi, 
Maleńka Miłość przy Matce Świętej. 
Dziś cała ziemia i niebo lśni 
dla tej Miłości maleńkiej.


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy dla wszystkich okres.

Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością.

Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły pilnie przygotowują się do tej podniosłej uroczystości. Pojawia się świąteczny wystrój  klas, dekorujemy korytarz, zapalamy lampki na choince. Kulminacją tych działań jest spotkanie jasełkowe.

16 grudnia w godzinach popołudniowych w szkole panował niecodzienny gwar za sprawą uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycili nas szanowni goście. Tego dnia byli z nami:    burmistrz - Jan Labus, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Ozimku – Aldona Góźdź, przedstawiciele środowisk lokalnej społeczności. Świąteczna atmosfera wkroczyła do naszej szkoły w pełnej krasie.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną rozmową przy pachnącej kawie i pysznych słodkościach, które upiekły mamy naszych uczniów. Klasy zamieniły się w przytulne, nastrojowe kawiarenki. Panował niecodzienny nastrój. Palące sie świece, migające światełka, kolędy, radosna atmosfera przypominały nam o nadchodzących świętach.

Punktem kulminacyjnym spotkania były jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Nad całością przygotowań czuwała pani Renata Joniec, jednak nie do przecenienia był wkład pracy i zaangażowanie p. Anny Maciak oraz p. Gabrieli Korzeniec.

Przepiękna scenografia, stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędą wytworzyły niepowtarzalny nastrój.  Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.  Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się być może pierwszym w życiu publicznym występem swoich pociech.

Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia. Stała się również okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

Życzymy Wszystkim rodzinnych świąt pełnych magii. Niech pod każdą świąteczną choinką znajdzie się radość, życzliwość oraz wzajemne zrozumienie.

 

Marzena Pikos 

Jasełka 2015Jasełka 2015 (3)Jasełka 2015 (4)Jasełka 2015 (5)
  • Data aktualizacji: 2021-06-08 19:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 044 036