1

Archiwum aktualności

Rozmowy o małej ojczyźnie

15 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Rady Miejskiej w Ozimku: P. Krzysztofa Kleszcza-przewodniczącego rady, p. Aldonę Góźdź-wiceprzewodniczącą oraz p. Marzenę Wolicką-Mazurkiewicz. Celem spotkania z naszymi gośćmi było przekazanie nam wiedzy o  naszej małej ojczyźnie, czyli Ozimku i miejscowościach wchodzących w skład naszej gminy, ludziach i instytucjach pełniących ważną rolę w życiu społecznym naszego środowiska.

Aby rozbudzić  nasze zainteresowanie tematem panie przygotowały pokaz slajdów, które przybliżyły nam historię, położenie geograficzne, zabytki oraz ciekawostki z regionu. Zdobyliśmy również wiedzę dotyczącą podziału administracyjnego  kraju, samorządów, włodarza i  przedstawicieli naszej gminy.

Zdobyte wiadomości mogliśmy wykorzystać  w praktycznym działaniu, biorąc udział w pracach grupowych oraz konkursie wiedzy o samorządzie i regionie. Wszyscy zostaliśmy nagrodzeni  książeczkami o naszej gminie oraz słodkościami. Mogliśmy również  wypowiedzieć  się  na temat: „Co chcielibyśmy zrobić/zmienić dla naszej gminy, wsi i szkoły?”. 

Spotkanie uświadomiło nam, że wspólnoty takie jak: rodzina, środowiska lokalne i ojczyzna stanowią wielką wartość w życiu każdego człowieka i że każdy ma wobec tych wspólnot określone obowiązki.  

MP

 

 

DSCF3184DSCF3185DSCF3189DSCF3190DSCF3195DSCF3202DSCF3203DSCF3204DSCF3214
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 442