1

Archiwum aktualności

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Antoniowie

IMG-20170606-WA0000[1]
IMG-20170606-WA0000[1]

W Szkole Podstawowej w Antoniowie 5 czerwca obchodziliśmy Dzień Ziemi i Dzień Ochrony Środowiska. W tym dniu z ogromną radością przywitaliśmy niezwykłego gościa pana leśniczego - Norberta Króla, który opowiadał uczniom o swojej pracy. Przedstawił ciekawe fakty dotyczące lasu oraz żyjących w nim zwierząt i ptaków. Podkreślił też fakt, że człowiek jest gościem w lesie, musi szanować zwyczaje zwierząt i stosować się do obowiązujących tam zasad.  Pan leśniczy zwrócił też uwagę na zagrożenia występujące w lesie i podał sposoby radzenia sobie z nimi. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań leśniczemu. Pytania były różne, ale nasz gość na wszystkie cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania.

Szkolne obchody Dnia Ziemi i Dnia Ochrony Środowiska podkreśliliśmy strojami ubierając się na zielono, niebiesko, biało lub  żółto. Z tej okazji uczniowie wykonali prace plastyczne i została przygotowana wystawa pt. "Święty Franciszek - patron przyrody".

Wierzymy w to, że nasze działania odniosą pozytywny skutek i uczniowie wyrobią w sobie nawyk dbania o otaczający nas świat i przyrodę.

M. Stasiukiewicz, J. Gottwald

  • Data aktualizacji: 2020-10-13 22:11
  • |
  • Licznik odwiedzin: 915 485