1

Archiwum aktualności

Świąteczne spotkanie w naszej szkole

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.

    Dzień 21 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas uroczyste Wigilie klasowe, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami przy dźwiękach kolęd dzielili się opłatkiem składając życzenia zdrowia, szczęścia, wesołych świąt oraz wszystkiego co piękne w nadchodzącym Nowym 2013 Roku. Następnie odbył się poczęstunek i wzajemne spożywanie przygotowanych wspólnie świątecznych potraw. Każdy mógł wykazać się kulinarnymi zdolnościami...

    Po spotkaniach klasowych uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście spotkali się, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez dzieci pod opieką pani Danuty Wiciak  oraz wysłuchać kolęd i piosenek świątecznych w języku niemieckim i angielskim zaprezentowanych przez uczniów pod okiem p. Anny Maciak i p. Izabeli Grys.  Tym razem Dzień Bożego Narodzenia został przeniesiony w czasy współczesne i otaczającą nas rzeczywistość. Przedstawione sceny uświadomiły wszystkim, iż często zabiegani, zapracowani, żyjący sprawami przyziemnymi, nie dostrzegamy konieczności zatrzymania się i zastanowienia nad sensem przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Niezwykła scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, piękne kolędy , a przede wszystkim dzieci, które wczuły się w swoje role, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.  Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.

 Nie zabrakło wspólnego koledowania oraz świątecznych życzeń. 

 

Marzena Pikos

 

 

 

DSCF1678DSCF1682DSCF1683DSCF1686DSCF1687DSCF1690DSCF1693DSCF1696DSCF1698
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 385