1

Archiwum aktualności

Internetowy Teatr TVP dla Szkół - spektakl "Dziadek do orzechów" dla uczniów SP Antoniów

Internetowy_Teatr_dla_Szkol
Internetowy_Teatr_dla_Szkol

19 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w projekcie "Internetowy Teatr TVP dla szkół", w ramach którego tym razem mieliśmy okazje zobaczyć na żywo transmisję widowiska pt."Dziadek do orzechów", opartego na światowej sławy utworze baletowym Piotra Czajkowskiego w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

     "Dziadek do orzechów"- jedno z najlepszych dzieł kompozytora zostało przeniesione przez kieleckich artystów w dzisiejsze realia i przestrzeń galerii handlowej. Klara dostaje od św. Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. W jej magicznym śnie zabawka przeistacza się w pięknego Młodzieńca, z którym odbywa niesamowity spacer, taneczną podróż dookoła świata między sklepowymi witrynami galerii handlowej. Widowisko muzyczne w wykonaniu KTT jest połączeniem muzyki Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego, przenosi widzów w dzisiejsze realia używając jako środka wyrazu różnych odmian tańca jazzowego, od scenicznych po do dziś bardzo popularne uliczne: locking, doping, hip hop. 

     Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego była dla uczniów nośnikiem wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Mamy nadzieję, że nie  tylko urozmaicone zostały zajęcia lekcyjne, ale również zaszczepiliśmy wśród naszych uczniów zamiłowanie do sztuki ambitnej i wartościowej.

Marzena Pikos

 

  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 955 063