1

Archiwum aktualności

Tydzień Ekologiczny w Szkole Podstawowej w Antoniowie

W związku z przypadającym 22 kwietnia Dniem Ziemi obchodziliśmy Tydzień Ekologii. Działaniom uczniów na rzecz ochrony środowiska przyświecało hasło: „Elektroodpady - proste zasady". W ramach Tygodnia Ekologicznego propagowane były działania mające na celu zwrócenie uwagi na sprawy ochrony środowiska.

W ramach obchodów przygotowane zostało przedstawienie pt." Królewna Śmieszna i Ekoludki". Jego treść pozwoliła uświadomić uczniom, jakie zagrożenia dla zdrowia i życia nastąpiły w wyniku działalności człowieka oraz jakie są sposoby ochrony środowiska. 

Uczniowie wzięli udział w konkursach: ekologicznym,  w którym wykazali się wiedzą przyrodniczo-ekologiczną, plastycznym pt. "Święty Franciszek - patron przyrody oraz literackim  " Mój sen o świecie bez elektroodpadów". Młodzi ekolodzy przedstawili sposoby ochrony naszej planety, a tym samym ochrony naszego życia.

Zorganizowano również konkurs na najbardziej pomysłowego stracha polnego, który był bohaterem Parady Strachów - przemarszu ulicami Antoniowa uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Ciekawym punktem obchodów była prelekcja pana Krzysztofa Spałka, który w bardzo interesujący sposób przybliżył nam uroki fauny i flory naszej okolicy.

Do działań mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej włączyli się nie tylko nauczyciele, uczniowie, ale również mieszkańcy wsi, którzy wspierali nas w czasie zbiórki białego szkła, makulatury, plastikowych butelek i baterii.

Podsumowaniem akcji był apel, w trakcie którego zwycięzcom konkursów zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy. 

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą odtąd prawdziwymi ekologami - nie tylko w szkole, ale i w swoim otoczeniu - a Tydzień Ekologii był nieco inną, ale bardzo ciekawą lekcją przyrody.

 

Marzena Pikos

 

Prelekcja dr.Krzysztofa SpałkaPrelekcja dr. Krzysztofa SpałkaKrólewna ŚmieszkaKrólewna ŚmieszkaParada StrachówParada StrachówParada StrachówParada StrachówParada StrachówParada StrachówParada StrachówParada StrachówParada StrachówParada StrachówNagrodzeni w Tygodniu Ekologicznym
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 955 102