1

Archiwum aktualności

Sprzątanie Świata - Polska 2013

„Sprzątanie świata –Polska 2013”

 

W tym roku akcja „Sprzątanie Świata” odbywała się w dniach 20 – 22  września  pod hasłem „ODKRYWAMY CZYSTĄ  POLSKĘ”.

Organizatorzy tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” zachęcali do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili bardzo potrzebna.

Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli, dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i co zrobić, by było ich jak najmniej.

Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się do „Sprzątania Świata”, ale w tym roku nie wyruszyliśmy na walkę ze śmieciami (nie zbieraliśmy śmieci). Postawiliśmy- zgodnie z celem akcji- na edukację naszych uczniów, którzy rozmawiali o segregacji śmieci i jej znaczeniu dla środowiska m. in. na lekcjach przyrody. Wiele informacji na temat segregacji, recyklingu i ekologii uczniowie mogli też przeczytać na specjalnie przygotowanych gazetkach ściennych.           

Dla chętnych uczniów zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt:. „Odkrywamy czystą Polskę”. Uczestnicy  zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i oceną z przyrody.

Przeprowadzona akcja wzbogaciła wiedzę naszych uczniów. Mamy nadzieję, że będą oni dbać o otaczające nas środowisko.

 

Jolanta Gottwald

 

sprzątanie światasprzątanie świata
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 955 100