1

Archiwum aktualności

Boże Narodzenie w Antoniowie

15 grudnia mury naszej szkoły wypełniły się rodzicami, mieszkańcami wsi, uczniami i nauczycielami. Okazją były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

" Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy"...mówią słowa piosenki. To dzień, kiedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie serdeczne życzenia. Chociaż za oknem zimno, w domach panuje ciepła, rodzinna atmosfera. W taki nastrój wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem P. D. Wiciak, poprzedzone występami w języku niemieckim i angielskim. Nad oprawą obcojęzyczną czuwały Panie: I. Grys i A. Maciak. Nasi młodzi aktorzy w przepiękny sposób, w odpowiednio dobranych kostiumach przedstawili opowieść o narodzeniu Jezusa. Ze sceny płynęły kolędy, a w oczach wielu rodziców podziwiających swoje pociechy pojawiły się łzy wzruszenia. Przedstawienie jakoś naturalnie zmusiło młodych i dorosłych widzów do chwili wyciszenia, zastanowienia, refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Uzmysłowiło wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, do którego powinniśmy się przygotować i w szczególny sposób przeżyć.

Dla amatorów słodkich wypieków mieliśmy oczywiście "coś na ząb". Jedna z sal lekcyjnych została zamieniona w przytulną, pachnącą kawą kawiarenkę . Pyszne, domowe ciasta można było degustować dzięki mamom naszych uczniów.

W podobnej atmosferze przeżyliśmy w szkole ostatni dzień przed przerwą świąteczną. Już od rana wyczuwało się świąteczny nastrój. W tym dniu poszczególne klasy przygotowały spotkania opłatkowe, na których to nie smakowite potrawy były najważniejsze, a szczere życzenia płynące z serc uczniów i nauczycieli. Po niecodziennych spotkaniach w klasach uczniowie obejrzeli jasełka. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę.

Życzymy Wszystkim rodzinnych świąt pełnych magii. Niech pod każdą świąteczną choinką znajdzie się radość, życzliwość oraz wzajemne zrozumienie.

Marzena Pikos

 

 

jasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełkajasełka
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 372