1

Archiwum aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna, wiosna, wiosna ach, to ty!

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Dzieci z klas młodszych  i oddziału przedszkolnego w kolorowym korowodzie oznajmiły mieszkańcom Antoniowa i Ozimka,  że nadchodzi najpiękniejsza pora roku, która budzi do życia nie tylko pszczółki, kwiatki, ptaszki, ale nam też dodaje wigoru i optymizmu.

Przedstawiciele klas IV-VI wzięli udział w turnieju międzyklasowym, który sprawdzał wiedzę, spryt i pomysłowość. Potyczki wygrała klasa VI, klasa IV uplasowała się na drugim miejscu. Najmniej szczęścia mięli przedstawiciele klasy V, ale wszyscy otrzymali gromkie brawa za wspaniałą rywalizację.

Następnie przyszedł czas na zmagania sportowe. Uczniowie z poszczególnych klas rywalizowali w turnieju tenisa stołowego. Walka była bardzo zacięta i emocjonująca. Po pasjonujących dogrywkach wyłoniono zwycięzców:

w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Emilka Strzelczyk, drugie Jasmin Jendrzej , a na trzecim uplasowała się Manuela Bauer. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał sie Piotr Pietras, dalej uplasował się Sebastian Suchiński i Daniel Siedlaczek.

Zwycięzcy wszystkich konkurencji obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami, a każdy uczeń otrzymał słodki upominek.

Na zakończenie odbył się mecz towarzyski. Piłka nożna okazała się nie tylko męskim sportem. Nasze dziewczyny na równi z chłopcami świetnie radziły sobie na boisku.

Uważamy, że takie uroczystości  angażujące uczniów i nauczycieli są doskonałą formą integracji społeczności szkolnej.

 

Marzena Pikos

 

 

 

Pierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień Wiosny
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 373