1

Archiwum aktualności

Dzień Tańca z Klanzą w Szkole Podstawowej w Antoniowie

Zdjcie0297
Zdjcie0297

Dnia 15 maja 2014 r. z okazji Dnia tańca integracyjnego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podali sobie ręce, stworzyli ogromne koło, a animatorka Klanzy - Pani Halina Oster - poprowadziła taneczny krąg i zapewniła nam godzinę fantastycznej zabawy.

Specjalne talenty i umiejętności nie były  potrzebne. Wystarczyła odrobina chęci i szczypta dobrego humoru. Wspólne pląsy dały nam sporo radości, odprężenia, relaksu i poczucia wspólnoty.

KLANZA jest znaną w Polsce organizacją społeczną, która od 25 lat propaguje aktywne formy edukacji i spędzania czasu wolnego. Istotą jej działań jest rozwijanie potencjału twórczego uczestników poprzez wyzwalanie aktywności w atmosferze akceptacji i zrozumienia.

Pani Halina Oster, która już trzykrotnie gościła w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym, zadbała o dobrą atmosferę podczas zabawy - życzliwości, otwartości, akceptacji i szacunku dla każdego uczestnika. Podczas zabawy wykorzystano chusty animacyjne w kolorach tęczy, które pozwalały nam na chwilę poczuć się uczestnikami  bajkowego świata.

Taniec integracyjny był dla nas nie tylko doskonałą formą rozrywki i odskocznią od szkolnych obowiązków, ale pozwolił nam przełamać bariery związane z nieśmiałością. Wspólnie udowodniliśmy, że tańczyć każdy może. My - uczniowie szkoły w Antoniowie udowodniliśmy, że taniec integracyjny pozwala czerpać radość płynącą z ruchu i przebywaniu w grupie.

 

Marzena Pikos

 

Zdjcie0296Zdjcie0293Zdjcie0288
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 389