Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

 Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

 Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło: www.prezydent.pl

Galeria

W czwartek 13.09.2018r. byliśmy w Opolu w kinie Helios na projekcji filmu “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. W ten sposób zainicjowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mottem niech będzie sentencja z filmu, którą wygłasza Krół Jerzy VI: “bycie Polakiem, to stan umysłu”, ponieważ w dywizjonie służyli ludzie o różnym rodowodzie, ale wszyscy byli Polakami. Zwiedziliśmy też, przy okazji, stolicę naszego województwa. Zwiedzanie było ok, a film się spodobał. Chyba pojedziemy następny raz na podobne wydarzenie.

Galeria
 do góry