W Szkole Podstawowej w Antoniowie odbył się 10 maja 2019r. Gminny Konkurs Matematyczny – „Awantura o tytuł mistrzów matematyki”.

Konkurs "Awantura o tytuł mistrzów matematyki"  swoją obecnością zaszczycili - pan Burmistrz Ozimka Jan Labus oraz- sekretarz Gminy - pani Barbara Durkalec. 

Organizatorem konkursu są trzy szkoły:  SP w Antoniowie,  PSP w Dylakach i PSP nr 1 w Ozimku.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki, tworzenie wspólnych strategii przy grupowym rozwiązywaniu zadań i wykorzystanie technologii informacyjno- komunikacyjnych.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy walcząc o Puchar Burmistrza. Drużyny składały się z uczniów klas IV, V i VI. Uczniowie rozwiązywali zadania na platformie edukacyjnej EDUNECT. Zadania dotyczyły różnych działów matematyki i miały różne formy - od typowych obliczeń poprzez zagadki i szyfrowanie . Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli określoną ilość czasu, zależną od trudności zadania. Po intensywnych zmaganiach w grupach Puchar Burmistrza zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dylakach. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Antoniowie, a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku.

 Pan Burmistrz Ozimka Jan Labus wręczał nagrody, których był fundatorem. Przekazał przechodni puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny.  Wszystkim ucznestnikom wręczył dyplomy i podziękował  za udział w konkursie i zaangażowanie.

Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie uczniów do konkursu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Antoniowie- pan Wiesław Podborączyński podziękował wszystkim za przybycie i aktywny udział w konkursie.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Ozimka za ufundowanie nagród w konkursie.

Dziękujemy też Radzie Rodziców SP Antoniów za poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.

fk11
fk11
Galeria
Liczba odsłon: 23210
 do góry