12 marca 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ MATEMATYKI i z tej okazji uczniowie młodszych klas rozwiązywali krzyżówki, rebusy i inne łamigłówki matematyczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się labirynty i krzyżówki matematyczne oraz szyfrowanie. Swoje zdolności uczniowie rozwijali także przez matematyczne gry edukacyjne oraz rozwiązywanie zadań na platformie Edunect.

  Natomiast klasy starsze zmierzyły się w szkolnym konkursie „Mistrz Matematyki” przeprowadzonym wspólnie z Edunectem. Uczniowie wykonali też plakaty, w których przedstawili zastosowanie matematyki w życiu codziennym, ciekawostki oraz sylwetki sławnych matematyków.

  Z okazji Dnia Matematyki na języku niemieckim oraz angielskim uczniowie liczyli,  wykonywali działania oraz szukali zaginionych liczb i układali je we właściwej kolejności.

  Dzień ten był okazją do zabawy, powtórzenia wiadomości i wykorzystania zdobytej wiedzy. Został on bardzo pozytywnie odebrany przez uczniów i chcemy kontynuować jego obchody w kolejnych latach.

IMG-20210317-WA0004
IMG-20210317-WA0004
Galeria
 do góry