W Szkole Podstawowej w Antoniowie w kwietniu 2022r. odbyło się „Pasowanie na czytelnika”. W trakcie uroczystości wszyscy zgromadzeni wysłuchali wierszy okolicznościowych związanych z czytaniem, książkami i biblioteką. W swoim przemówieniu „Królowa Książek” przestrzegała przed złym obchodzeniem się z książkami oraz skierowała do wszystkich prośby dotyczące właściwego ich traktowania.

Podczas pasowania uczniowie pierwszej i drugiej klasy złożyli przyrzeczenie, w którym obiecali kochać i szanować książki oraz wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymali okolicznościowe dyplomy. 

            Data uroczystości związana była z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci, które przypadają 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza  Hansa Christiana Andersena. Dlatego też przypomniana została twórczość tego autora, a zgromadzeni usłyszeli jedną z jego baśni   - „Słowik”.

            Uczniom, którzy oficjalnie zostali czytelnikami życzymy wspaniałej przygody z książkami oraz by pamiętali o znanym cytacie: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

22-pasowanie-1
22-pasowanie-1
Galeria
 do góry