Spotkanie autorskie

 

22 kwietnia 2022r  uczniowie klasy czwartej i szóstej naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Koziołem, które odbyło się w Domu Kultury w Ozimku. Podczas spotkania „Władca Pióra” żywiołowo opowiadał o swoim kunszcie pisarskim, zainteresowaniach: podróżami, nauką, przyrodą i sprawami społecznymi. Opisywał bohaterów swoich książek posiadających zarówno osobowe, jak i zwierzęce pierwowzory w jego środowisku. Ich  przygody posiadają wątki zarówno fabularne jak i autentyczne, oparte na dociekliwym czytaniu materiałów źródłowych, biografii, czytaniu ich dzieł i prac, nawet w języku, którego nie znał. Pierwowzorem jednej z książek był Nikola Tesla.

Pan Marcin Kozioł po zakończeniu swojej prezentacji ochoczo odpowiadał na pytania uczniów np.:

“Jak zaczęła się przygoda z pisaniem?”

“Czy poprawia się książki, które już zostały napisane?”

“Ile czasu zajmuje panu pisanie książek?”

 

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć eksperymenty naukowe z dziedziny fizyki dotyczące elektryczności i przewodzenia prądu zmiennego. Wybrane osoby mogły też uczestniczyć w tym eksperymencie.

Na koniec spotkania autor podpisywał swoje książki. Dla tych, którzy chcieliby wzbogacić swoją biblioteczkę podał stronę internetową  bumcykcyk.com , na której można zakupić jego książki wraz z autografem.

As1
As1
Galeria
 do góry