„Tydzień ekologiczny” w naszej szkole

 

W Szkole Podstawowej w Antoniowie w dniach 22-28 kwietnia 2022r. obchodziliśmy „Tydzień ekologiczny”, którego hasło brzmiało: „Zainwestuj w naszą planetę”. W tym czasie uczniowie na różnych przedmiotach pogłębiali swoją wiedzę nt. ekologii i właściwego dbania o środowisko m. in. przez prowadzenie lekcji tematycznych, projekcje filmów, dyskusje, wykonanie plakatów, rysunków.

Przypadający 22 kwietnia „Dzień Ziemi” zaakcentowaliśmy przychodząc ubrani na zielono lub brązowo. Przeprowadzony też został konkurs międzyszkolny pn. „Dzień Ziemi” z wykorzystaniem platformy EduNect. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki zostali nagrodzeni ocenami. Nowością był szkolny konkurs „Skarby Ziemi”, który cieszył się dużym zainteresowaniem, a przyniesione przez uczniów eksponaty były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy z uczniów szkoły wybierał (jego zdaniem) najciekawszy „skarb” i w ten sposób poznaliśmy zwycięzców konkursu. Kolejnym przedsięwzięciem podjętym w ramach „Tygodnia ekologicznego” było upiększenie terenu naszej szkoły i posadzenie na rabatkach przyniesionych przez uczniów kwiatów. W bibliotece uczniowie mogli pooglądać „Wystawę książek o tematyce ekologicznej” i wypożyczyć interesujące ich książki.

Podsumowaniem obchodów „Tygodnia ekologicznego” było zapoznanie się z wykonanymi przez uczniów pracami, wymiana zdobytych informacji i rozmowy przy wspólnym ognisku.

 

 

 

Et1
Et1
Galeria
 do góry