Od 21 do 28 kwietnia 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień Ekologiczny”, którego hasło brzmiało: „Zainwestuj w naszą planetę”. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę ochrony środowiska, a także podejmowanie konkretnych działań. Na lekcjach z różnych przedmiotów uczniowie zdobywali i utrwalali wiedzę związaną z otaczającym nas środowiskiem oraz sposobami dbania o przyrodę, wykorzystując ciekawe pomoce dydaktyczne. Korzystali też ze stołu multimedialnego, plansz edukacyjnych i gier wypożyczonych ze Stowarzyszenia LGD „Kraina Dinozaurów”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w międzyszkolnym konkursie o zasięgu ogólnopolskim „Dzień Ziemi” przeprowadzonym z wykorzystaniem platformy edukacyjnej EduNect i niektórzy osiągnęli wysokie wyniki. Wykorzystując swoją kreatywność i zdobytą wiedzę chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie „Las w słoiku”, wykonując ciekawe prace. W bibliotece uczniowie mogli oglądać wystawę książek przyrodniczo – ekologicznych oraz wypożyczać interesujące ich pozycje książkowe. W ramach „Tygodnia Ekologicznego” Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie, zamiast plecaka, przynieśli książki np. w koszyku, walizce, klatce dla kota. Samorząd zachęcił też wszystkich uczniów do zbiórki plastikowych nakrętek, by przez dbanie o środowisko pomóc też potrzebującym.

Przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas naszej szkoły byli na wycieczce edukacyjnej w Nadleśnictwie Zawadzkie.

Wszyscy wiemy, że dbanie o środowisko jest ważne, a wiedza oraz zaangażowanie naszych uczniów na pewno się do tego przyczyni.

23-te1
23-te1
Galeria
 do góry