Początek roku szkolnego to czas, w którym nie tylko nauczyciele przypominają uczniom zasady dotyczące właściwego zachowania i bezpieczeństwa w szkole oraz poza szkołą. We wrześniu dzielnicowy Antoniowa - st. sierż. Kamil Niemczyk z Komisariatu Policji w Ozimku odwiedził uczniów w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Na spotkaniu zostały poruszone tematy poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły, omówione zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, wskazane najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły oraz przypomniana została potrzeba noszenia elementów odblaskowych. Pan policjant udzielał też odpowiedzi na zadawane pytania związane z bezpieczeństwem.

We wrześniu uczniowie starszych klas brali udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Taka umiejętność może być wykorzystana nie tylko w szkole i dlatego warto powtarzać i utrwalać zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Na początku października w naszej szkole usłyszeliśmy dźwięk alarmu przeciwpożarowego. Na szczęście był to alarm próbny przeprowadzony przez p. Marka Pańczyka - naczelnika OSP w Antoniowie. Jego celem było nabywanie umiejętność właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz przypomnienie zasad bezpiecznej ewakuacji. Po przeprowadzonej akcji udzielone zostały cenne wskazówki dotyczące jeszcze sprawniejszej ewakuacji oraz odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
 do góry