Na dni 18-26 listopada 2017 roku wyznaczono światowe obchody Tygodnia Edukacji Globalnej. Szkoła Podstawowa w Antoniowie także weźmie udział w tym międzynarodowym wydarzeniu i związku z tym planowane są imprezy, projekcje oraz lekcje poświęcone edukacji globalnej, a zwłaszcza zrównoważonemu rozwojowi. Więcej szczegółów już wkrótce.

By przeczytać więcej o Tygodniu Edukacji Globalnej, odwiedź stronę teg.edu.pl 

21 listopada do Szkoły Podstawowej zawitał wyjątkowy gość - pani Magdalena Noszczyk - która opowiedziała uczniom m.in. o swojej pracy wolontariuszki w Kenii, życiu codziennym i problemach mieszkańców Kibery, czyli ubogiej dzielnicy Nairobi, stolicy Kenii, czy przyrodzie Afryki. Dzieci żywo uczestniczyły w spotkaniu, a na przerwie nie chciały odstąpić pani Magdy. Podczas spotkania wiele rzeczy zaskoczyło uczniów, np. opowieści o ich rówieśnikach i szkołach w Kiberze czy taka ciekawostka jak ilość litrów mleka wypijana codziennie przez słoniątko. A już na pewno wszystkich zdziwiła ich "znajomość" języka suahili.
Spotkanie było elementem obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej, a zorganizowane zostało w ramach VI edycji projektu Edukacja Globalna. Liderzy Edukacji na Rzecz Rozwoju.

Pani Magdalena opowiada o Kenii
Pani Magdalena opowiada o Kenii
W czasie przerwy
W czasie przerwy
Uczniowie nie opuszczali pani Magdaleny
Uczniowie nie opuszczali pani Magdaleny
Zdjęcie grupowe
Zdjęcie grupowe
 do góry