1

Fair Play

Piłkarska gorączka ogarnia Szkołę Podstawową w Antoniowie! Z okazji Mundialu my także oddaliśmy się sportowemu szaleństwu: najpierw mieszane drużyny chłopców i dziewcząt rozegrały mecze w dwóch kategoriach wiekowych, następnie odbyła się gra edukacyjna zatytułowana "Fair Play w Sporcie i w Szkole" dla klas V-VII. Zadaniem uczniów było zdybycie 4 kartoników z wartościami fair play oraz podanie przykładów na ich zastosowanie w sporcie oraz w klasie. Drużyny musiały wykazać się wiedzą, sprawnością i humorem, by dobrze wykonać całe zadanie.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej są doskonałą okazją, by przypomnieć o takich zasadach czystej gry, jak przyjaźń, zabawa, uczciwość, czy tolerancja, które powinniśmy respektować nie tylko na boisku, ale w i klasie. Więcej o idei fair play przeczytać można na stronie www.fairplayinternational.org


Tego dnia wszyscy fani sportu mogli przebrać się w barwy narodowe. Jak widać nawet najmłodsi kochają reprezentację Polski.

Klasa V podczas warsztatów Fair PlayPraca nad zasadami fair playZasady fair playUczniowie klas V-VIIKibice z klasy IIIZasady fair play c.d.Na boisku szkolnymMecz klas starszychMecz klas młodszychKlasa VI podczas gry fair play

III Maraton Zumby dla Zuzi Machety

W sobotę 23.05.2015r. w Gminnym Zespole Szkół w Ozimku odbywał się III Maraton Zumby Fitness, po raz kolejny dedykowany bliskiej wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom – Zuzi Machety.

Zuzia to pogodna, mała dziewczynka, której nie jest dana pełna, prawdziwa i szczera radość z przeżywanego dzieciństwa – cierpi na rzadką chorobę EB (Epidermolysis Bullosa) pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

O Zuzi pamiętamy, gdyż od roku zbieramy plastikowe nakrętki, w ten sposób wspierając materialnie Rodziców dziewczynki, ze wszystkich sił starających się o możliwość leczenia dziecka w Stanach Zjednoczonych.

O godzinie 1600 aula Gminnego Zespołu Szkół zapełniła się ludźmi dobrej woli, którzy wykupując bilety wstępu na maraton, włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla Zuzi. Dobrych ludzi nie brakuje, dlatego szybko sala się zapełniła. Instruktorki Zumby, którym przewodziła Pani Monika Babij, „porwały” do tańca, zabawy – wysiłku fizycznego, który daje prawdziwą satysfakcję. Tym bardziej, iż jest poświęcony Małemu – Wielkiemu Bohaterowi, który z racji choroby, w ten sposób relaksować się nie może.

W przerwach między kolejnymi tańcami uczestnicy mogli „podreperować” energię, czyli zakupić pyszne ciasto, które sprzedawali wolontariusze ze Szkolnego Wolontariatu w gimnazjum. Słodki podarunek dla Zuzi zawdzięczamy naszym Rodzicom – to dzieło ich rąk, wyobraźni i … serca.

Trzygodzinna impreza zakończyła się losowaniem „szczęśliwych numerków”, a ich posiadacze otrzymali prezenty pozyskane przez organizatorów od prywatnych osób i firm.

Dziękujemy Paniom Monice Babij oraz Roksanie Iwańskiej-Kutypa, Dyrekcji Gminnego Zespołu Szkół w Ozimku, Państwu Katarzynie i Piotrowi Szczemirskim – to oni byli głównymi organizatorami imprezy. To nie tylko osoby wrażliwe na potrzeby innych, to ludzie, którzy dobrą energią potrafią zarazić innych. Również Zuzię! Uśmiechnij się Księżniczko!

Zebraliśmy 2970 zł.

 M. Wolicka-Mazurkiewicz oraz M. Dziewulska – Opiekunki Szkolnego Wolontariatu GZS-Gimnazjum Nr 1 w Ozimku

 

zumba1zumba2zumba3zumba4zumba5
  • Data aktualizacji: 2019-12-17 11:27
  • |
  • Licznik odwiedzin: 819 797