Szkoła Podstawowa w Antoniowie

e-mail:
www: spantoniow.ozimek.pl
Data wydruku: 2020-02-25 04:59:35

Projekt Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa w Antoniowie bierze udział w projekcie Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.

By dowiedzieć się więcej o celach i założeniach projektu, kliknij tutaj - edukacjaglobalna.ore.edu.pl

Na bieżąco informować będziemy o wydarzeniach szkolnych związanych z edukacją globalną. Galerię aktualności można śledzić także na szkolnym Facebooku.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada jest Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), zapoczątkowanym w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.

Święto to obchodzą także uczniowie Szkoły Podstawowej w Antoniowie, poszerzając swoją wiedzę z zakresu odżywiania, ucząc się dobrych nawyków, a przede wszystkim świetnie się bawiąc przy przygotowaniu pysznego posiłku. Tego dnia szkoła bierze udział w akcji Śniadanie Daje Moc, której celem jest m.in. walka z niedożywieniem i zwiększenie świadomości na temat roli śniadania w diecie dziecka.

W tym roku wszystkie klasy wspólnie przyrządziły i zjadły z apetytem pożywne i kolorowe kanapki, a klasa III urozmaiciła dotychczasową formułę zasiadła do śniadania we francuskim stylu. Oprócz takich takich przysmaków jak sery czy francuskie pieczywo, klimat spod wieży Eiffla stworzyły także zabawne stroje uczniów.