W roku szkolnym 2015/2016 angażujemy się w wewnątrzszkolne akcje

"Moja szkoła jest bezpieczna" oraz "Dobre słowo, gest i uśmiech"

W ramach tych akcji organizowane będą ciekawe spotkania, lekcje profilaktyczne, konkursy. Uczniowie włączą się również w ogólnoświatowe akcje przypominające wszystkim o uśmiechu czy dobrych manierach.

W Strefie Bezpieczeństwa relacjonowane będą nasze wspólne przedsięwzięcia.

                                                                                                                                                     Koordynator ds Bezpieczeństwa

                                                                                                                                                                    Anna Maciak

22 czerwca odbyło się spotkanie pana policjanta z uczniami szkoły. Dzieciom zostały przypomniane zasady dobrego, aktywnego i przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku. Dziękujemy za spotkanie.

19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. W tym dniu szczególnie pamiętamy o życzliwości jaką powinniśmy okazywać innym na co dzień. Przypomnieliśmy sobie o tym, jaką wartość niosą nasze bezinteresowne uczynki i dobre słowa. Każda klasa przygotowała swój własny niepowtarzalny projekt. Dziękuję wszystkim uczniom i przedszkolakom za zaangażowanie;-) A.M.

W ramach szkolnej akcji "Dobre słowo, gest i uśmiech" włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Ten dzień obchodzony jest 21 listopada


Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski).  Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie.Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie. 

ZATRZYMAJ SIĘ KOLEGO I NAPISZ COŚ MIŁEGO „POCZTA  ŻYCZLIWOŚCI” 

W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień poprzez pisanie życzliwych, miłych słów, pozdrowień  w formie listów, rysunków do koleżanek, kolegów, personelu szkoły i wrzucanie ich do skrzynki. Następnie w Dniu Życzliwości i Pozdrowień  (w naszej szkole 20 listopada w piątek) wszystkie listy zostały dostarczone do adresatów. Opiekę nad Pocztą Życzliwości sprawował Samorząd Uczniowski. 

 

20 listopada ochodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu nasi uczniowie mogli zapoznać się bliżej ze swoimi prawami poprzez czytanie Konwencji Praw Dziecka na tablicy informacyjnej. Swoje prawa omówili wspólnie ze swoimi wychowawcami podczas lekcji wychowawczej. 

12 listopada gościliśmy w naszej szkole Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie. Strażacy przeprowadzili akcję próbnej ewakuacji szkoły na wypadek pożaru. Czas ewakuacji zajął nam minutę a nasi goście uznali, że zdaliśmy egazmin!  Po akcji przeprowadzili krótką pogadankę z uczniami wyjaśniając dokładnie jak zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem w szkole. 

2 pażdziernika 2015 Światowy Dzień Uśmiechu

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na swoje pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy. (http://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-usmiechu)

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Uśmiechu. Uczniowie wszystkich klas zaprojektowali własne emotikonki czyli uśmiechnięte buźki. Przede wszystkim pamiętaliśmy o tym, jak ważny jest uśmiech, ile niesie dobra i życzliwości więc uśmiechaliśmy się cały dzień :-)

W poniedziałek 14 września odwiedził nas Policjant. Spotkanie dotyczyło zasad bezpieczeńtwa w szkole i poza nią. Wszystkie dzieci wysłuchały o tym, jak właściwie zachowywać się na szkolnym korytarzu czy boisku szkolnym. Policjant przypomniał także o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i ulicach, między innymi o bezpiecznym przechodzeniu po pasach czy posiadaniu odblaskowych plakietek na tornistrach szkolnych.

 do góry