1

100 lecie Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

 Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

 Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło: www.prezydent.pl

dwnld164103493

Uroczysty apel z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Antoniowie

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy z rozmachem. Uroczysty apel, przygotowany przez klasę VII z udziałem wokalnym Vanessy Gonsior z klasy IV, wprawił wszystkich w podniosły nastrój. Wspólne wykonanie pieśni patriotycznych było chwilą prawdziwego wzruszenia, którego kulminacja nastąpiła podczas odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.
Jednak nie tylko występ i oprawa muzyczna były tego dnia efektowne. Bogata dekoracja szkoły oraz słodki akcent sprawiły, iż mieliśmy w szkole prawdziwe święto. Jak wiadomo, żadne urodziny nie mogą się obyć bez łakoci - 100 babeczek na stulecie Niepodległej przygotowali najmłodsi, czyli oddział przedszkolny oraz klasy I i III. Celebrowali duzi i mali: jedni z uśmiechem, inni ze łzami w oczach, a wszyscy w doskonałych humorach z okazji tego wyjątkowego święta Polaków.

dn-1dn-2dn-3dn-4dn-5dn-6dn-7dn-8dn-9dzień niepodległościdn-10dn-11dn-12dn-13dn-14
  • Data aktualizacji: 2020-10-13 22:11
  • |
  • Licznik odwiedzin: 915 421