Kontynuacją piątkowych obchodów 20-lecia istnienia nowej szkoły w Antoniowie był festyn rodzinny zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców. W piękną, słoneczną, październikową sobotę zapanowała w naszej szkole radosna atmosfera zabawy. Jak na jubileuszowy festyn przystało, dużo się działo. Tłumnie zebrani „duzi i mali” nie mogli narzekać na nudę i brak atrakcji.
Zacznijmy od sprzedawanych w trakcie festynu cegiełek. Stoisko przykuwało uwagę różnorodnością nagród, dlatego cegiełki rozeszły się w okamgnieniu. Dla najwytrwalszych czekała licytacja cennych nagród. Zainteresowani okazali się bardzo hojni. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dlatego wszystkie przedmioty wystawione na aukcji szybko znalazły nowych właścicieli.
Wśród najmłodszych pierwsze skrzypce grała wata cukrowa. Stoisko z nią oraz popcornem przezywało prawdziwe oblężenie. Na cukrowe szaleństwo skusiło się również wielu dorosłych. Oblepione usta przywoływały dziecięce wspomnienia.
Młode damy tłumnie ustawiły się w kolejce do „salonu fryzjerskiego”. Każda chciała w tym dniu wyglądać „odlotowo”. Kolorowe warkocze i różnobarwne fryzury dostrzec można było wszędzie. Nieopodal znajdował się „salon tatuażu”. Tutaj chętnie gościli także nasi najmłodsi panowie. Skrupulatnie wybierali najodpowiedniejszy dla nich „męski” tatuaż. Wśród dziewczyn pierwsze skrzypce odgrywał kolorowy motylek, wszak to symbol piękna, a dziewczyny znają się na tym doskonale.
W ramach odpoczynku najmłodsi mogli popisać się kunsztem plastycznym, malując swoje dzieła na folii spożywczej. Spod pędzla dzieciaków wychodziły prawdziwe arcydzieła. Nie zapomniano też o pamiątkowych zdjęciach.
Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych. Wraz ze swymi pociechami rodzice brali udział w rodzinnych konkurencjach sportowych. Rywalizacja była zacięta i każda drużyna spisała się na medal. Nie liczyło się miejsce- chodziło o dobra zabawę.
Mogliśmy również podziwiać występy naszych uczniów. Z przyjemnością podziwialiśmy ich kunszt wokalny oraz taneczny . Niemałe zainteresowanie wzbudziła gra na kubkach w wykonaniu naszych dziewcząt. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały także ozimskie mażoretki.
Na gościnne występy przybyła nie całkiem poważna trupa teatralna. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu nauczycieli nie zdarza się codziennie. Wykazali się niemałym zacięciem aktorskim, czerpiąc z gry wiele przyjemności i zabawy. Sądząc po reakcji publiczności- niepohamowanym, szczerym śmiechu i obfitych oklaskach- występ wszystkim się podobał.
Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki Rodziców i pyszna kawa. Bezpłatnie można było posilić się kiełbaską z grilla. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, ale najważniejsze jest to, że wszyscy świetnie się bawili. Rozchodziliśmy się do domów już po zmroku.
Przygotowanie dwudniowych uroczystości wymagało od całej społeczności szkolnej i pozaszkolnej ogromnego wysiłku, ale cieszymy się, że dostarczyliśmy wielu radości i wzruszeń nie tylko sobie, ale również gościom i mieszkańcom naszej miejscowości.
Z tego miejsca pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Sołectwu Antoniowa i OSP w Antoniowie za wspaniałą współpracę w przygotowaniach, Kamilowi Docie za nagłośnienie i oprawę muzyczną imprezy. Dziękujemy wszystkim Sponsorom, Darczyńcom, Rodzicom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu całego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wspólne świętowanie.
f4a
f4a
f12
f12
Galeria
 do góry