Miło nam poinformować, że jesteśmy wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” zorganizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), w którym zdobyliśmy mobilną pracownię komputerową wyposażoną w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem ułatwiającym pracę z uczniami oraz interaktywnym monitorem.
Uczniowie naszej szkoły-  Szkoły Podstawowej w Antoniowie- z koordynatorem szkolnym odpowiedzialnym za zrealizowanie kursów e-lerningowych dotyczących bezpieczeństwa w sieci i zgłoszenie szkoły do konkursu- p. Beatą Kansy- zrealizowali trzy kursy e-learningowe dotyczące bezpieczeństwa w sieci, a zdobytą wiedzę wykorzystali do stworzenia prac konkursowych.
Co należało zrobić?
Wystarczyło zaangażować możliwie największą grupę uczniów, zrealizować wskazane dla danego etapu edukacyjnego zadanie konkursowe i w terminie wysłać formularz zgłoszeniowy.
Klasy 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami zrealizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowały projekt kolorowanki, która dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.
Klasy 4-5 na lekcji informatyki zrealizowały moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowały plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.
Klasy 7-8 na lekcji informatyki zrealizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a później pomyśleli i wymyślili hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed cyberatakami.
Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Dziękujemy.

Zobacz też: https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/znamy-laureatow-konkursu-pracownia-kompetencji-cyfrowych

 do góry