„Dzień bez hałasu” w naszej szkole

 

25 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Święto to zapoczątkowane zostało w roku 1995 przez Ligę Niedosłyszących. W Polsce dzień ten wpisany został do kalendarza jako święto w 2000 r. z inicjatywy Towarzystwa Higieny Akustycznej w celu propagowania wiedzy na temat powszechnej obecności hałasu w środowisku człowieka i jego szkodliwego wpływu na zdrowie oraz sposobów jego zmniejszania.

W naszej szkole „Dzień bez hałasu” obchodziliśmy 26 kwietnia 2022r. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą szkodliwości hałasu, jego wpływu na organizm, źródeł hałasu i sposobów radzenia sobie z nim. Wykorzystując zdobytą wiedzę uczniowie starali się na przerwach zachowywać ciszę.

 

CIEKAWOSTKA: Najgłośniejsze miasta w Polsce:

 Wrocław to najgłośniejsze miasto w Polsce – wynika z pomiaru hałasu komunikacyjnego przeprowadzonego w największych polskich miastach. Poziom hałasu w godzinach szczytu osiąga tam dwa razy więcej niż dopuszczalne dla zdrowia normy. Zaraz za Wrocławiem najgłośniej jest w Gdańsku, następnie w Warszawie i Katowicach.

Halas-i-jego-natezenie
Halas-i-jego-natezenie
 do góry