1

Archiwum aktualności

Polsko- Niemiecka wymiana uczniów w Szkole Podstawowej w Antoniowie

DSCN0616
DSCN0616

Polsko- Niemiecka wymiana uczniów w Szkole Podstawowej w Antoniowie  

Jedenaścioro uczniów z naszej szkoły brało udział w projekcie dofinansowanym przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży „Kiedyś, teraz i w przyszłości”.

Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Kreatywnej Szkoły Podstawowej w Berlinie spędzili ze sobą pięć dni - od 27 do 31pazdziernika w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Nasi koledzy i koleżanki  z Niemiec przez dwa dni prowadzili warsztaty dla uczniów naszej szkoły poświęcone projektowaniu gier.  Podopieczni naszej placówki mogli samodzielnie zaprojektować i wykonać własną grę. W Parku Nauki  i Rozrywki w Krasiejowie odbyły się dla wszystkich uczestników projektu zajęcia edukacyjne oraz gry i zabawy . Wieczorami organizowano zabawy integracyjne, a w czwartek po uroczystej kolacji odbył się Bal Kosmitów. W piątek rano pożegnaliśmy dzieci ze szkoły w Berlinie.

Dla naszych uczniów było to bardzo interesujące wydarzenie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Projekt ten miał na celu przybliżenie nowatorskich metod pracy oraz budowanie integracji międzynarodowej.

Bardzo dziękujemy organizatorowi i inicjatorowi projektu, czyli Polskiemu Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów Klanza Oddział Warszawski, Koło Opole, a w szczególności Pani Halinie Oster, która umożliwiła mam udział w tym projekcie.

                                                                                                Izabela Grys

  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 361