1

Archiwum aktualności

Spektakl profilaktyczny "Przemoc to Nie-Moc"

Dnia 23. 09.2013 uczniowie klas IV-VI wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym realizowanym w ramach projektu "Przemoc to Nie - Moc" współfinansowanego  przez Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpieczniej".

Spektakl pt" Nibylandia Piotrusia Pana" opowiada o dziecku w obliczu przemocy i agresji w rodzinie . NIBYLANDIA to miejsce azylu dla wszystkich, których dotknęła jakakolwiek forma przemocy w rodzinie.  Przedstawienie przyjęte zostało z  dużym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli.

Celem gry aktorskiej było zwrócenie uwagi dzieci na problem przemocy oraz pokazanie konsekwencji tego typu działań, jak też wskazanie sposobów ich unikania. Jednocześnie dzieci dowiedziały się, gdzie zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia lub zaistnienia przemocy. Spektakl ukazał również właściwe, wartościowe wzorce zachowań - wolne od przemocy oraz przedstawił rolę odpowiednich instytucji odpowiedzialnych za przeciwdziałanie przemocy oraz osób dorosłych jako opiekunów stojących w obronie pokrzywdzonych.

spektaklspektakl_2spektakl_3spektakl_4spektakl_5spektakl_6spektakl_7spektakl_8
  • Data aktualizacji: 2021-03-07 19:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 976 818