1

Archiwum aktualności

Święto Niepodległości

Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się do kalendarza imprez naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy IV pod kierunkiem wychowawcy – p. Marzeny Pikos.

    Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone jest co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego  po 123 latach niewoli. Dzień ten przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Dzień ten, to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. Jednak o wolności nie musimy mówić tylko wzniośle i patetycznie. Wolność, to także szczęście, radość, zabawa. Aby bohaterskie czyny i wzniosłe słowa pozostały w pamięci uczestników akademii – uczniowie klasy IV postanowili włączyć do wspólnej zabawy całą szkołę, zachęcając do wspólnego śpiewania nie tylko pieśni wzniosłych i patetycznych, ale i tych radosnych, prostych, ale głębokich w swojej wymowie.

   Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego ucznia do refleksji na temat naszej historii.

 

Marzena Pikos

 

 

DSCN0112DSCN0113DSCN0116DSCN0119DSCN0129DSCN0122
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 951 431