1

Archiwum aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września to dzień, w którym po dwumiesięcznej przerwie szkolne korytarze i klasy wypełniają się gwarem dziecięcych rozmów, pełnych jeszcze wakacyjnych przeżyć i emocji. To dzień powrotu do kolegów z ławki, wspólnych zajęć, ale także i obowiązków. Dzień, w którym radość jest nierozerwalnie połączona z odrobiną smutku. W dniu tym rodzice oddają szkole swój największy skarb - dzieci. Te większe, znające każdy szkolny zakamarek i te młodsze, po raz pierwszy przekraczające próg szkoły. Wszystkie  pełne obaw, ale także nadziei, planów i radosnych marzeń.

Jak co roku o godzinie 9.00 zabrzmiał w auli szkolnej hymn państwowy inaugurujący nowy rok szkolny. Pan dyrektor - Wiesław Podborączyński, powitał całą społeczność szkolną oraz przybyłych rodziców. W swoim wystąpieniu przekazał życzenia wielu sukcesów, motywacji i zapału do pracy. Szczególne słowa zachęty i otuchy skierował do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz przedstawił wychowawczynię tegorocznej klasy pierwszej -  P. Annę Lakotę.

Pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły, nauczycieli i uczniów i rodziców wspólnie złożyli uroczystą przysięgę. Następnie każdy z nich został przez pana dyrektora pasowany na ucznia naszej szkoły, a nowa wychowawczyni wręczyła im pięknie zapakowane rogi obfitości.

Mamy nadzieję, że nie tylko pełni zapału pierwszoklasiści, ale wszyscy dołożymy starań, aby  naszej szkolnej codzienności nadać jak najtrwalszą i najpiękniejsza jakość. Szkolną przygodę czas zacząć...Powodzenia!

 

Marzena Pikos

 

 

 

DSCF2092DSCF2096DSCF2097DSCF2099DSCF2101
  • Data aktualizacji: 2021-06-08 19:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 044 033