1

Archiwum aktualności

Dzień Ziemi

Tegoroczny Dzień Ziemi przypadający 22 kwietnia obchodziliśmy pod hasłem „Chrońmy lasy”, a jego zadaniem było kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolory związane z Ziemią, czyli zielony, niebieski i żółty. Przeprowadzona została pogadanka dotycząca ochrony przyrody, skutków niszczenia lasów i środowiska. Uczniowie wspólnie zastanawiali się, co zrobić, by chronić świat i by wszystkim żyło się lepiej.

            Uczniowie młodszych klas kolorowały rysunki dotyczące ochrony lasów, z których zrobiliśmy wystawę. Natomiast pozostali z zaangażowaniem wykonywali plakaty związane z ochroną przyrody.

            W bibliotece została zorganizowana wystawa książek o tematyce przyrodniczo – ekologicznej, którą uczniowie chętnie oglądali. Chcąc ratować lasy zorganizowana została akcja zbierania makulatury.

            W ramach obchodów Dnia Ziemi starsze klasy odwiedziły PSZOK w Antoniowie. Tam pani kierownik Anna Kotyla opowiedziała o działalności punktu, o tym co można oddawać i co dzieje się ze zbieranymi odpadami. Uczniowie na pewno po spotkaniu mieli świadomość, że ważne jest utrzymywanie czystości i dbanie o środowisko m. in. przez selektywną zbiórkę odpadów komunalnych.

J. Gottwald

  • Data aktualizacji: 2021-06-08 19:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 044 146