1

Archiwum aktualności

Sprawdzian piątoklasistów z rodzicami

Piątego czerwca 2013 r. w nasze szkole miał miejsce niecodzienny egzamin. Do próbnego, wewnątrzszkolnego sprawdzianu przystąpili uczniowie klasy piątej w asyście swoich rodziców. Sprawdzian próbny był skonstruowany tak, jak ten który będą pisać na zakończenie szkoły. Składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Aby zdobyć wysoką liczbę punktów, zdający musieli się popisać umiejętnością czytania ze zrozumieniem, analizy tekstu, korzystania z informacji, wykorzystania wiedzy w praktyce i tworzenia tekstu użytkowego. Mogli też zobaczyć, jak wygląda organizacja takiego sprawdzianu. Siedzieli pojedynczo w ławkach, kodowali prace i zaznaczali odpowiedzi na przeznaczonej do tego celu karcie odpowiedzi. Wszyscy uczniowie stawili się w tym dniu odświętnie ubrani, by poczuć atmosferę ważnego dla nich egzaminu.

 

        Rodzice mieli niepowtarzalną okazję wesprzeć swoje pociechy wiedzą, ale przede wszystkim zapoznali się z procedurami przeprowadzania sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Przez godzinę, siedząc w ławkach ze swoimi dziećmi, mogli poczuć sie ponownie jak uczniowie. Były nerwy, niepokój...ale w trakcie pisania emocje opadły i wszyscy w skupieniu sumiennie pracowali.

       Mamy nadzieje, że współpraca uczniów i rodziców pozwoli na osiągnięcie wysokich wyników, czego piszącym z całego serca życzymy!

Marzena Pikos

sprawdziansprawdzian_2sprawdzian_3
  • Data aktualizacji: 2021-01-15 18:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 955 088