1

Archiwum aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Na obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki –  misie. Były one bardzo różne - duże, małe, grube, chude, stare i nowe. Z każdą maskotką związana była inna historia.

W naszej szkole obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zaczęliśmy od zajęć bibliotecznych. 25 listopada 2015 roku nasi uczniowie poznali lub przypomnieli sobie historię tej sympatycznej, ulubionej przez dzieci  pluszowej maskotki.

Święto Misia stało się doskonałą okazją do zaprezentowania uczniom mniej lub bardziej znanych niedźwiadków z dziecięcych książek i czasopism. Mieli oni możliwość poznać i pooglądać książki, których bohaterami były misie oraz zapoznać się z bogatą ofertą czasopism dla dzieci dotyczących uszatków. Oczywiście uczniowie dyskutowali na temat przeczytanych książek o misiach i opowiadali o swoich ulubionych książkowych postaciach.

Uczniowie klas starszych czytali maluchom swoje ulubione „misiowe” bajki. Wszystkie dzieci wysłuchały audiobooka o przygodach Kubusia Puchatka, obejrzały film o Misiu Uszatku i rozmawiały o swoich maskotkach. Uczniowie bardzo chętnie rysowali swoje przytulaki, kolorowali bajkowe misie oraz układali puzzle. Po spotkaniu dzieci wyruszyły na misiowe urodziny do swoich klas.

Było to miłe, że w tym jednym dniu wszyscy nasi uczniowie mogli przyjść do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Uśmiech i dobry humor dopisywał wszystkim przez cały dzień.

.

 

                                                                                                           Jolanta Gottwald

 

  • Data aktualizacji: 2021-06-08 19:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 044 027