1

Archiwum aktualności

Karnawał w SP w Antoniowie

20170131_164442_LLS
20170131_164442_LLS

31 stycznia 2017r w godzinach popołudniowych i wieczornych odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Był to dzień długo oczekiwany przez dzieci. Tego dnia szkolna aula zamieniła się w prawdziwą salę balową. Uczniowie bardzo starannie przygotowali dekoracje, serpentyny, kolorowe łańcuchy. Zjawiskowy wystrój sali zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy, której DJ-em był ojciec jednej z uczennic naszej szkoły, pan Andrzej Rybak, któremu pragniemy serdecznie podziękować za świetną muzykę i profesjonalną aranżację świetlną. Na balu bawili się uczniowie szkoły, przedszkolaki oraz dzieci zaproszone ze środowiska lokalnego i innych przedszkoli. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Zabawa rozpoczęła się od prezentacji strojów, których właściciele dostojnym krokiem paradowali dookoła sali. Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekuna przygotował całą gamę zabaw, konkursów dla najmłodszych i starszych. W rolę prowadzącej zabawy wcieliła się opiekunka SU, pani Gabriela Korzeniec, która okazała się fantastyczną animatorką balu. Zarówno uczniowie jak i rodzice byli zachwyceni zaangażowaniem pani Gabrysi, która robiła wszystko, aby z twarzy uczestników zabawy nie schodził uśmiech. Serdecznie jej za to dziękujemy.  Każdy uczestnik otrzymał nagrody lub drobne upominki, które zasponsorowała Rada Sołecka wsi Antoniów. Przy takich utworach jak ,,Jedzie pociąg”, ,,Kaczuszki”, ,,Ruda tańczy” wszyscy uczniowie bawili się znakomicie jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach,  a piosenkę ,,Bańkę łap” uatrakcyjnili uczniowie starszych klas, puszczając bańki mydlane.

W czasie przerwy na dzieci czekały słodycze oraz napoje zakupione przez Radę Rodziców. Organizatorzy nie zapomnieli też o rodzicach. W przerwie pomiędzy pląsami można było napić się kawy oraz zjeść ciasteczka.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową, ale kolorowe balony, lizaki i bańki mydlane, które każdy uczestnik otrzymał na zakończenie sprawiły, że na zmęczonych twarzach znowu pojawił się uśmiech. 

Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród uczniów i rodziców naszej szkoły, ale również wśród dzieci z innych szkół. Wszyscy są mile widziani! Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci. Do zobaczenia za rok!                                                                    

                                                                           Samorząd Uczniowski

 

  • Data aktualizacji: 2020-10-13 22:11
  • |
  • Licznik odwiedzin: 915 423